Для декупажу свічки нам знадобляться наступні матеріали: парафін, гніт, форма для свічки, серветка, ложка, свічка, 2 каструлі (одна побільше, інша поменше) або каструля + банка.
Крок 1. Розплавимо свічкову масу. Парафін слід плавити на водяній бані, на невеликому вогні, щоб його не перегріти. Вода не повинна кипіти. Можна використовувати термометр. Температура парафіну повинна бути близько 75 градусів. Можна робити чисто парафінові свічки, а можна додати 10-20% стеарину. Стеарин надає свічці твердість, свічка не боїться спеки і не деформується (особливо актуально для тонких свічок), а також менше «плаче» при горінні. Якщо Ви використовуєте для парафіну скляний посуд, будьте уважні, щоб вiн не лопнув. Під банку підстеліть рушник, і встановіть її в каструлю поки вода ще холодна, щоб банка нагрівалася поступово.
Крок 2. Поки парафін плавиться, підготуємо форму. Для того, щоб свічка легко дісталася з форми, форму слід змастити трохи олією або після того, як свічка застигне, хвилин на 20 поставити в морозилку. У формі встановлюємо гніт. Важливо правильно підібрати гніт. Якщо свічка коптить і полум'я занадто велике, значить, гніт занадто товстий і не встигає прогорати, якщо ж свічка «захлинається» в парафіні, тобто поступово згасає, значить гніт занадто тонкий.
Крок 3. Додаємо барвники та ароматизатори. Коли парафін практично розплавився, саме час додати барвник. Якщо Ви використовуєте наші барвники, достатньо всього 2-3 грами на 1кг парафіну. Для декупажу можна свічку і не фарбувати. Я в свою додам пастельно - жовтий колір, це додасть свічці вершковий відтінок. При бажанні Ви можете надати свічці запах, для цього в розплавлений парафін додайте кілька крапель ефірного масла або ароматизатор.
Крок 4. Заливаємо свічкову масу в нашу форму. Тепер треба набратися терпіння і чекати, поки свічка застигне. Не варто поспішати і охолоджувати свічку в холодильнику, це може призвести до утворення порожнин всередині свічки. Дочекайтеся застигання свічки при кімнатній температурі. Якщо навколо гноту утворилася воронка, можете її залити парафіном або вирівняти нерівність на гарячій поверхні. Ще один варіант: ліквідувати воронку можна феном. Цей спосіб підходить для невеликих і не товстих свічок. Гаряче повітря підплавить верхній шар парафіну і вирівняє поверхню. Робити це потрібно до того, як Ви дістанете свічку з форми.
Крок 5. Дістаємо свічку з форми. Якщо Ви не змащували форму перед заливкою парафіну рослинним маслом, то у Вас можуть виникнути труднощі з її витягом з форми. Поставте свічку хвилин на 20 в морозилку і свічка легко «вистрибне» з форми.
Крок 6. Безпосередньо декупаж. Декупаж може бути цілісним, тобто повне покриття свічки, а може бути фрагментним, для цього виріжте малюнок із серветки. Нам знадобиться тільки верхній шар серветки, решта (білі) верстви слід відокремити. Прикладіть серветку до свічки, нагрійте ложку на газовій конфорці або на палаючій свічці і легким (не натискаючи) неспішним рухом проведіть гарячої ложкою по свічці. Верхній шар парафіну розплавиться і насичить серветку. Далі можете декорувати свічку за своїм бажанням: додайте намистини, стрічки, прикраси. Я прикрасила свої свічки спеціальним свічним маркером.
Ось, що у мене вийшло.
PS Не забувайте про пожежну безпечність. Декупаж підходить тільки для товстих свічок, щоб полум'я не перекинулося на серветку. Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Відгуків не знайдено, напишіть першим відгук про товар!